انواع روش های کاشت مو

انواع روش های کاشت مو

با چند روش کاشت مو آشنا هستید؟ (انواع روش های کاشت مو)

انواع روش های کاشت مو را بهتر بشناسیم

سوالی که هیچگاه جوابی منطقی به آن داده نشده است این است که کاشت مو دقیقا چند روش دارد و انواع روش های کاشت مو  که اخیرا بعضی از متخصصان از آن نام میبرند چیست و چه تفاوت هایی بین روش های کاشت مو وجود دارد:
پاسخ دکتر مهشید رفتاری در جواب به اینکه روش های کاشت مو چند نوع است:

  • روش  Follicular Unit Extraction) FUE)

معنای ابن کلمه جداسازی به بخش‌های فولیکولی می‌باشد که در واقع تمامی روش‌های موجود مانند: FIT, FUT , FUG , FUM, SUT, BUT و… را شامل می‌شود. یعنی برداشتن مو از ناحیه‌ای از بدن شخص و انتقال یا پیوند آن موها به نواحی دیگر بدن در همان شخص، این انتقال معمولاً به ناحیه کم مو یا طاس سر، ابرو، ریش و… می‌تواند صورت گیرد.

حال این روش خود به دو زیر شاخه تقسیم میشود(درهر دو روش 6 ماه طول میکشد تا کاشت انجام شده به نتیجه کامل برسد و رشد موها تکمیل شود)

  • کاشت مو به روش جراحی FUT
  • کاشت مو به روش غیر جراحی FIT-SUT-BHT

 

– کاشت مو به روش جراحی FUT

ابتدا بیاید درباره روش جراحی یا همان FUT کمی توضیح بدهیم
این روش به این دلیل که در اتاق عمل و با بیهوشی و خونریزی همراه است به روش جراحی معروف شده است. روش Follicular Unit Transplant به معنی پیوند واحد های فولیکولی می‎باشد که یکی از روش‎های کاشت مو را تشکیل می‎دهد. در این روش ابتدا برشی نواری از پوست پشت سر به عرض 2 سانتی متر برداشت میشود و سپس با قطعه قطعه کردن این برش از پوست فولیکول های مو جدا شده و در منطقه پذیرنده یا همان منطقه طاسی کاشت میشود. در این روش از بی حسی موضعی استفاده میشود و یک خط بخیه تا آخر عمر در پشت سر بیمار باقی خواهد ماند.

مراحل کاشت مو به روش FUT

  1. برداشت نواری از مو‎ها از بخش دهنده در پشت سر
  2. بریدن نوار
  3. برش زدن گرافت ها
  4. قراردادن گرافت‎ها در منطقه پذیرنده

کاشت مو به روش غیر جراحی یا همان FIT

در روش کاشت موی غیر جراحی یا همان FIT دیگر نیاز به بیهوشی بیمار یا برش پوست و عمل های طولانی نمیباشد.
علاوه بر اینکه این روش دارای تراکمی نسبتا بالاتر و با کیفیت تر است دیگر نیاز به مراقبت و یا بستری ندارد و کاملا بدون درد خواهد بود. در این روش بعد از برداشت گرافت ها توسط سوزن های بسیار ظریف از منطقه بانک مو,گرافت ها در منطقه پذیرنده ها همان منطقه طاسی کاشت میشوند. لازم به ذکر است که این نوع کاشت در طول یک روز انجام میپذیرد و بعد از کاشت شخص میتواند تمامی کارهای روزانه را همانند قبل انجام دهد و نیازی به هیچگونه مراقبت تخصصی برعکس روش FUT ندارد.

مراحل کاشت مو به روش FIT

  1. برداشت مو توسط سوزن های بسیار ظریف از منطقه بانک موی شخص
  2. کاشت مو در منطقه پذیرنده یا همان منطقه طاسی
  3. پانسمان بسیار سطحی و یک روزه جهت بالا بردن کیفیت کاشت مو

 

 

مشاهده فیلم های کاشت مو در آپارات ما

کاشت مو به روش غیر جراحی BHT (کاشت مو از بدن) در افرادی که بانک موی بسیار ضعیفی دارند یا بانک موی آن ها برای کاشت کامل منطقه طاسی جوابگو نیست از روش کاشت مو از بدن استفاده شده و در آن برداشت از کتف یا سینه شخص انجام میشود که نتیجه ای مشابه کاشت مو از سر دارد. روش FIT برای کاشت ابرو و ریش نیز مورد استفاده قرار میگیرد و نتایج بسیار تاثیر گذار و مناسبی در اعتماد به نفس شخص خواهد داشت.