برای مشاوره رایگان تماس بگیرید : 88884501

کاشت مو به روش SUT چیست؟

ریزش موهای ارثی
ریزش موی ارثی
مارس 4, 2016
عامل اصلی طاسی مو
نوعی پیام عصبی اشتباه عامل اصلی طاسی مو
می 8, 2016
کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT چیست؟

 

تفاوت SUT با FUT چیست؟

در کاشت مو به روش SUT   دیگر نیازی به تیغ جراحی، بیهوشی، به جا ماندن اسکار، برش  نبوده و هیچ گونه عوارضی نداشته و ما می توانیم به وسیله دستگاههای تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصین مجرب، برداشت و پیوند مو راتا  14000 هزار تار موی واقعی، که 3 برابر نسبت به روشهای قدیمی می باشد را انجام دهیم .

همانطور که در عکس های قسمت گالری ملاحظه می کنید. در این تکنیک جدید شما شاهد خط رویش بسیار طبیعی و تراکم بسیار بالا هستید، تا جایی که هیچ کس قادر به تشخیص کاشت زنده و پیوند موی طبیعی شما نیست. دیگر مانند روش سنتی (FUT) نیازی به جلسات مكرر، شاهد زمانه طولانی برداشت و كاشت مو و خستگی بیمار نمی باشیم. از جمله مزایای این تكنیك، بدون جراحی، خونریزی و درد، آن است شاهد هیچ گونه اسكاری چه در قسمت برداشت و چه در قسمت موهای كاشته شده نمی باشیم، در این متد می توانیم، تراكمی سه برابری نسبت به روش سنتی (FUT)  را انجام دهیم. كه  کاشت 14000 تار مو را در یك جلسه شاهد هستیم که البته با توجه به سابقه ده ساله کاشت موی میکروفیت در این مرکز ما قادریم به همین میزان موی پرتراکم و طبیعی بدون جا گذاشتن جای زخم در پشت سر را با روش FIT  با سوزن های ظریف انجام دهیم.

همچنین لازم بذكر است کاشت مو به روش SUT به روز ترین متد کاشت مو در امریكا واروپا است. از مزایای این تكنیك طبیعی بودن خط رویش،  مهندسی آن توسط تیم مجرب كاشت مو کلینیک تخصصی ونک ، تراكم بالای مو در این روش، انجام آن در یك جلسه ومشاهده كردن موهای كاشته شده بعد از كاشت موی طبیعی است همچنین در تكنیك كاشت موی (SUT ) پرطی و از بین رفتن فولیكولهای برداشت شده به صفر می رسند. زیرا طی یك فرآینده برداشت و فریز كردن فولیكولهای موی شخص تمامی برداشت سالم مانده و توسط متخصص بصورت بسیار ظریف و با دقت بالایی در محل مورد نیاز پیوند داده می شوند، پس از انجام کاشت مو،  توسط دستگاهای لیزری این مرکز، تحریک و رشد سریع مو، تقویت ورشد مجدد مو ها شخص را نیز  شاهد هستیم تكنیك (SUT ) و میکرو FIT موفق ترین روش کاشت مو بوده که مراجعین به صورت سرپایی و بدون درد و خونریزی به حداکثر تراکم دست پیدا میکنند.  شما عزیزان میتوانید عكس های قبل و بعد بیماران این مركز را در قسمت گالری دیده و تفاوت تراکم این متد رابا دیگر متدهای رایج مقایسه نمایدو تحولی در امر كاشت موی زنده و قابل رشد را كاملاً حس كنید.

کاشت مو به روش SUT بهتر است یا FIT ؟

کاشت مو به روش FIT در حال حاضر بهترین و پربازده ترین روش کاشت مو در دنیا میباشد

 

تقریباً نیمی از مردان در سن بالای 50 سال مشکل ریزش مو دارند.بر اساس آمار سال 2008 حدود 250 هزار عمل جراحی کاشت مو در جهان انجام پذیرفته است. عمل جراحی پیوند مو به عنوان اثربخشترین درمان این مشکل است.

تکنیک (FUE (Follicular Unit Extraction یکی از پیشرفته ترین متدهای کاشت مو است. که با کمک یک پانچ تیز کوچک که مستقیماً باعث خروج واحد فولیکول به صورت تک تک از پوست مو انجام میپذیرد بدون این که یک اسکار خطی بر جای گذارد.

لوگوی کلینیک کاشت موی ونک

اسکار خطی مربوط به روش معمول کاشت مو یعنی (FUT(Follicular Unit Transplantation میباشد. روش FUE یا همان FIT با تهاجم کمتر، بهبود سریعتر و عدم وجود اسکار واضح میباشد. مهمترین عارضه این روش درجه بالای قطع فولیکولهای مو و نیاز به تکنیک و مهارت بالای جراح میباشد که مانع از کاربرد مورد قبولتر آن میگردد.

سیستم روباتیک، در صورت موفقیت قادر است که تفاوت در نتایج را به دلیل تفاوت در تکنیکهای فردی کاهش دهد. تحقیقات بسیار اندکی در این زمینه در سالهای اخیر انجام شده است.

Ondaو همکاران سیستم جداسازی روباتیکی طراحی کردهاند که همچنان توسط پزشکان هدایت میشود. Gildenbergکه سیستم روباتیک واقعی مطرح کرده است که با کمک از دید وی استریوتاکتیک قادر است به شکل سه بعدی موها را مورد هدف قرار دهد. با این سیستم کاشت بیشتری انجام میشود ولی متأسفانه هنوز جزئیات چاپ شدهای از چگونگی کارکرد سیستم وجود ندارد.

روش روباتیک اگر چه یک ایده نوین در کاشت مو محسوب میشود ولی به دلیل قیمت بالا، عدم توانایی در تهیه فولیکولار یونیتهای با کیفیت و عدم وجود قدرت قضاوت با دانش فعلی هنوز جای خود را باز نکردهاند و در آینده نزدیک میتواند جایگزین نیروی انسانی گردد.

و اما روش اتوماتیک که از جمله آنها ماشینی جهت کاشت FUEبه نام Maticبود که با وجودی که سرعت بیشتر و میزان بیشتری فولیکولار یونیت در یک زمان محدود تهیه میکرد ولی به دلیل چرخش بیشتر واحدهای فولیکولار بیماران را در ریسک آسیب به واحد فولیکولی بیشتر از روش معمول قرار میداد.

در سال 2008 در کره روشی جهت سرعت بخشیدن به برداشت گرافت توسط Choiو همکاران ارائه شد که دستگاه مکانیکی به نام Choi Implantorبود که باندهای 4 1 تایی مو را برداشت میکرد و توسط یک تیم سه نفره به عنوان برداشتکننده و یک نفر به عنوان نیروی کاشت انجام میشد. سرعت کاشت مو در این روش 12 گرافت در دقیقه و حدود 700 مو در ساعت کاشته میشد.

پروفسور jung chul kimمدل جدیدتری ارائه داد که در حال حاضر در مصر و کشورهای خاورمیانه انجام میشود و توسط نوعی سوزن انجام میشد.دکتر Boudjemaدر فرانسه به وسیله کاشت مکانیکی مو ارائه داد که شبیه قلم کاشت مو دکتر راسمن بود ولی تا زمان نوشتن مقاله تمایلی به انجام این روش نبوده است.

روش کاشت موی انوماتیک با دستگاه SAFER که مخفف Suction Assisted Follicular Extraction and reimplantation است که توسط دستگاه omnigraft (ساخت یک کمپانی فرانسوی) انجام میپذیرد. این دستگاه اولین بار در سال 2000 میلادی وارد ایران شد. در آن زمان دستگاه قابلیت برداشت گرافتها به روش FIT، جدا نمودن گرافتها و نیز کشت آنها با متد پانچ را داشت ولی انجمن متخصصین پوست در سال 1381 ممنوعیت این دستگاه را به دلیل زیانآور بودن برای افرادی که تحت عمل پیوند مو قرار میگیرند اعلام نمود و علت عمده آن را احتمال انتقال بیماریها به دلیل عدم امکان استریل نمودن کلیه قسمتهای دستگاه بخصوص تیوبهای انتقال دهنده گرافتها، ایجاد تخریب در نواحیدهنده و گیرنده و استفاده از مکانیسم قدیمی و مطرود شدهی پانچ گرافت، بیان کرد.

دستگاهSAFER اتوماتیک هم نیست. چون برداشت گرافتها به صورت تک تک توسط هندپیس دستگاه ولی توسط پزشک یا تکنسین انجام میشود.نکته دیگر این که این دستگاه ارتباطی با کاشت مو توسط روبات ندارد که در حال تحقیق و مطالعه است و به کار گیری آن منوط به زمان و هزینه بالایی است.