برای مشاوره رایگان تماس بگیرید : 88884501

ریزش موی سکه ای
ریزش موی سکه ای
فوریه 8, 2016
کاشت مو به روش SUT
کاشت مو به روش SUT چیست؟
می 7, 2016
ریزش موهای ارثی

مقدمه ای بر ریزش مو

ریزش موی ارثی یکی از مشکلاتی است که باعث پایین آمدن اعتماد به نفس در روابط اجتماعی و فرهنگی میشود و بسیاری از افراد را از زندگی اجتماعی دور میکند.

حدود 90 درصد از موهای هر شخص درحال رشد و 10 درصد از آن ها در حال استراحت میباشند که این استراحت بعد دو یا سه ماه به ریزش منجر میشود و مو از ریشه جدا شده و میریزد.
ریزش موهای سر اگر 50 الی 100 تار مو در روز باشد کاملا طبیعی است و ربطی به ریزش موی ارثی ندارد.
یکی از بهترین راه ها برای اطلاع از روند ریزش مو این است که یک دسته از موهای خود را در دست گرفته و به آرامی بکشید،اگر در این حالت 4 الی 5 تار مو جدا شد که طبیعی است اما اگر این تعداد زیاد بود که نتیجه ریزش غیر طبیعی مو میباشد.
مو از موادی مشابه مواد ناخن انگشتان ساخته شده است. بنابراین همین اول کار می‌شود فهمید که خوردن مقادیر کافی پروتئین مانند گوشت، مرغ، ماهی، تخم‌مرغ، پنیر، حبوبات وغلات برای داشتن موی سالم ضرورت دارد.
اکثر پزشکان عقیده دارند که اگر پوست سر شما چرب و موهای شما در حال نازک شدن هستند، شامپوی مرتب لازم است، زیرا می‌تواند سبب کاهش سبوم گردد. سبوم دارای میزان زیادی تستوسترون و DHT است که می‌توانند دوباره وارد پوست شوند و بر فولیکول مو تأثیر بد بگذارند.

ریزش موی ارثی در مردان همان ریزش موی هورمونی است که در جلو و همچنین قسمت وسطی سر رخ میدهد و تنها درمان آن که میتواند این مشکل را تا آخر عمر حل کند کاشت موی طبیعی است.که این نوع درمان دارای دو روش کاشت موی FIT و  کاشت موی FUT است.

 

ریزش موی ارثی

درمان ریزش موی ارثی:

همانطور که گفتیم تنها درمن قطعی ریزش موی ارثی کاشت موی طبیعی است.
درمان های دارویی در این نوع از ریزش مو ،تا زمانی مفید هستند که فرد دارو را مصرف می نماید . ترشح هورمون‌های مردانه و تاثیر آن بر بخش جلوی سر باعث ریزش مو می‌شود .ترشح این هورمون ها بر ریشه‌ موهای پشت سر بی‌اثر است واین هورمون‌ها در فرآیند کاشت چندان تاثیرگذارنیستندبه همین دلیل به عنوان درمان قطعی ریزش مو از آن یاد می‌شود اختلاف ژنتیکی بین هورمون‌های مسلط بر دو قسمت‌ پشت و جلوی موی سر وجود دارد، کاشت مو معمولا درمان موثر و بدون بازگشتی‌ است و موهای کاشته شده به دلیل اینکه از پشت سر برداشته شده اند به ریزش دچار نمی‌شود همانطور که گفته شد اگر عامل بیماری فرد ژنتیکی باشد ،در درمان های دارویی دارو به هر علت قطع شود، ریزش مو ادامه خواهد داشت اما اگر عامل ریزش مو، کم خونی و یا سایر بیماری‌های پایه باشد با درمان آن بیماری، مشکل ریزش مو نیز حل خواهد شد لازم است بدانید که کمبود مواد معدنی، پروتئین، ویتامین و مواد معدنی، آهن، زینک و روی می‌تواند منجر به ریزش مو شود