برای مشاوره رایگان تماس بگیرید : 88884501

گرافت مو

کاشت ابرو_دکتر رفتاری
کاشت ابرو
دسامبر 6, 2015
لیزر موهای زائد_کلینیک کاشت موی ونک
لیزر موهای زائد
دسامبر 7, 2015
گرافت مو

تعريف گرافت مو

اگر با ذره بين به دقت به موهاي جلو و يا پشت سر نگاه كنيد متوجه ميشويد كه تعدادي از موها به صورت تك شاخه ، تعدادي به صورت دو شاخه ،تعدادي به صورت سه شاخه و بعضا تعدادي نيز به صورت چهار شاخه از پوست خارج شده اند .به هر يك از اين دسته هاي يك تا چهار تاي گرافت مو گفته ميشود . يعني هر گرافت عبارتست از يك يا چند پياز مو كه ساقه ي  انها از يك نقطه از پوست خارج شده اند. براي بدست اوردن تعداد تار مو بايستي تعداد گرافت را بسته به چگونگي  توزيع انها در پوست سر  در اعداد 3/2 ، 4/2 و يا  5/2 ضرب نمود .

 

گرافت مو

اين عدد را پزشك متخصص جراح پيوند مو مشخص مي كند . مثلا وقتي گفته ميشود براي يك بيمار 2000  گرافت كاشته شده يعني بين 4600 تا 5000 تار مو براي وي پيوند شده است.
حدود ده سال پیش کاربرد FIT بعنوان روش جایگزین در مقابل متد برداشت نواری (FUT) از ناحیۀ پشت سر مطرح گردید. درحقیقت تعداد زیادی از پزشکان این روش را مورد آزمایش قرار داده اند ولی میزان موفقیت آنها بسیار متفاوت بوده است. در روش FIT گرافتهای مو بصورت تک تک از نواحی دهنده واقع در مناطقی از پشت سر و اطراف گوشها برداشت می گردند.

اخیراً با ارائۀ انواع دستگاهها برای استفاده در متد FIT میزان علاقمندی به استفاده از این روش افزایش یافته و به موضوعی بحث برانگیز در برابر روش برداشت نواری (FUT) تبدیل شده است(FIT بهتر است یا FUT؟) ،مباحث زیادی در میان پزشکان، پرسنل و عموم جامعه و همچنین در تبلیغات و شبکه های اینترنتی دربارۀ راندمان و ارزش این متد و مقایسۀ آن با روش FUT وجود دارد. متأسفانه بسیاری از این ادعاها که شامل برتری روش FIT می باشند تا حد زیادی در ارتباط با مقاصد اقتصادی به منظور فروش بیشتر دستگاهها و وسایل مرتبط با این روش توسط شرکتهای ذینفع می باشد. درحقیقت روش FUT از بسیاری جهات از جمله ایجاد جوشگاه (اسکار)، میزان بقای گرافتها، درصد آسیب گرافتها، کیفیت گرافتها از لحاظ ساختمانی ، مدت زمان عمل، عوارض بسیار بهتر از روش FUT میباشد و در ضمن جای بخیه روی سر نمیماند و حتی آرایشگر شما متوجه این تفاوت نخواهد شد.
از این روش در کاشت ابرو و کاشت ریش و سبیل نیز استفاده میشود.
لازم به ذکر است که در کلینیک ونک تنها روش مورد استفاده روش FIT است ،شما عزیزان همچنین میتوانید فیلم های کاشت مو را در آپارات مشاهده کنید.
کانال کلینیک ونک در آپارات